Articles Comments

Kicekpicek's online place » Domowy lab, Komputery i Internet, Windows 8, Windows Live, Windows vNext » Windows 8 + Windows Phone SDK?

Windows 8 + Windows Phone SDK?

Zainstalowałem sobie najnowszą wersję Windows 8 Release Preview, dostępną na MSDN, po czym chciałem doinstalować Windows Phone Developer Tools. Po co? Żeby móc instalować paczki .XAP. Okazało się, że system Windows 8 nie pozwala na zainstalowanie Windows Phone SDK. Większość forów jako rozwiązanie podaje: odinstaluj Hyper-V, ale nie po to przeszedłem na Windows 8, żeby znów tracić możliwość wirtualizacji. Próbowałem tricku opisanego przeze mnie we wpisie  Instalacja Windows Phone 7 Developer Tools na Windows Server 2008 R2, ale na Windows 8 nie zadziałał. Ściągnąłem Windows Phone SDK 7.1 (żeby mieć pewność, że mam najświeższą wersję instalatora) – nadal nic. Przy próbie instalacji pojawiał się błąd, że system nie jest wspierany.

Po chwili poszukiwania w logach (%temp%\vslogs.cab), okazało się, że SDK wysypuje się przy próbie instalacji XNA Game Studio. Nie jestem pewien, z jakiego powodu, ale… nie potrafi zainstalować tego modułu.

Obejście problemu

Problem z narzędziami da się obejść, instalując… klienta “Games for Windows Marketplace” – prawdopodobnie instalator dodaje jakąś/jakieś DLL-ki, wymagane przez XNA Game Studio.

Written by

Filed under: Domowy lab, Komputery i Internet, Windows 8, Windows Live, Windows vNext · Tags: Windows 8, Windows Phone, wirtualizacja

Leave a Reply

*

WordPress SEO fine-tune by Meta SEO Pack from Poradnik Webmastera
Skip to toolbar