Articles Comments

Kicekpicek's online place » Archive

Password Write-back enabling error.

Just to remember… or have a place to find Error related with the following from PowerShell: PS C:\Windows\system32> Enable-OnlinePasswordWriteBack -LocalADCredential (get-credential "PREDICA\Admin") -AzureADCredential (Get-Credential admin@testlab.onmicrosoft.com) Enable-OnlinePasswordWriteBack : Server detected an invalid configuration (Error HRESULT E_FAIL has been returned from a call to a COM component.). AAD Password reset configuration may be in an invalid state. Try removing the configuration. At line:1 char:1 + Enable-OnlinePasswordWriteBack -LocalADCredential (get-credential "PREDICA\Admin … + ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~     + CategoryInfo          : InvalidOperation: (Microsoft.Onlin…sswordWriteBack:EnableOnlinePasswordWriteBack) [Enable-OnlinePasswordWriteBack], CmdletInvocationExce    ption     + FullyQualifiedErrorId : 400,Microsoft.Online.Coexistence.PS.Config.EnableOnlinePasswordWriteBack In Event Log: System.Management.Automation.CmdletInvocationException: Server detected an invalid configuration (Error HRESULT E_FAIL has been returned from a call to a COM component.). … Read entire article »

Filed under: Uncategorized

Procedura instalacji Windows Embedded Standard 8 Community Technology Preview (CTP)

Na witrynie Connect pojawiło się nowe wydanie Windows Embedded Standard 8 Community Technology Preview (CTP). W tym poście “przeklikam” z Wami procedurę jego instalacji. Już pierwsze okno po uruchomieniu komputera z płyty z Windows Embedded Standard 8 pokazuje zmiany w stosunku do standardowych instalacji, ponieważ w tym miejscu możemy wskazać, jaki .wim instalujemy, albo z jakiego pliku odpowiedzi chcemy skorzystać: W najprostszej ścieżce skorzystamy z najprostszej instalacji (Install now). Po kliknięciu wczytywany jest instalator, który po pierwsze prosi o klucz produktu: Po nim mamy do przeczytania licencję, po jej zaakceptowaniu pojawia się opcja wyboru formatki, z jakiej skorzystamy podczas instalacji: Po wybraniu domyślnej formatki przechodzimy do okna z wyborem języka: Następnie możemy wybrać zainstalowane sterowniki i moduły systemu: Jeśli wybierzemy moduły, które potrzebują do działania wybrania innych opcji, uaktywni się przycisk “Resolve Dependiences” a “Next” … Read entire article »

Filed under: Domowy lab, Komputery i Internet, Thin PC, Windows 8, Windows vNext

Windows 8 + Windows Phone SDK?

Zainstalowałem sobie najnowszą wersję Windows 8 Release Preview, dostępną na MSDN, po czym chciałem doinstalować Windows Phone Developer Tools. Po co? Żeby móc instalować paczki .XAP. Okazało się, że system Windows 8 nie pozwala na zainstalowanie Windows Phone SDK. Większość forów jako rozwiązanie podaje: odinstaluj Hyper-V, ale nie po to przeszedłem na Windows 8, żeby znów tracić możliwość wirtualizacji. Próbowałem tricku opisanego przeze mnie we wpisie  Instalacja Windows Phone 7 Developer Tools na Windows Server 2008 R2, ale na Windows 8 nie zadziałał. Ściągnąłem Windows Phone SDK 7.1 (żeby mieć pewność, że mam najświeższą wersję instalatora) – nadal nic. Przy próbie instalacji pojawiał się błąd, że system nie jest wspierany. Po chwili poszukiwania w logach (%temp%\vslogs.cab), okazało się, że SDK wysypuje się przy próbie instalacji XNA Game Studio. Nie jestem pewien, … Read entire article »

Filed under: Domowy lab, Komputery i Internet, Windows 8, Windows Live, Windows vNext

FIM sync-rule-inbound-flow-rules-invalid error

EN: For a while I’m doing a lot with FIM 2010. I’ve learned a lot during this half-of-a-year time, so it’s time to share some of things learned. Firstly, one of the hardest to resolve errors in FIM configuration. Why it is so hard? Even if you run FIM MA agent successfully a couple of times, you can still receive this error during next synchronization step (doesn’t matter that you haven’t changed your synchronization rule or Forefront configuration – you can still receive an error). So, first what to do is to check requests in FIM to verify that synch rule has not been modified. Probably not, but make sure. Later, you can try steps mentioned here: http://identityminded.wordpress.com/2011/01/26/fim2010troubleshooting-sync-rule-inbound-flow-rules-invalid-error-messages/ But I’ve found that there’s an another bug: If any agent is working, doing synchronization on … Read entire article »

Filed under: FIM

Nie ma jak Prometric…

Nie wiem, czy inni tego nie opisują w Internecie, czy tylko mi się takie rzeczy zdarzają, ale w tym roku tylko raz udało mi się normalnie zapisać i podejść do egzaminu. A podchodziłem/miałem podejść do trzech. Zdawałem 70-647. Nie poszło mi. Ok, z tym było w porządku, ale moja wiedza za mało była skupiona na budowaniu site’ów i subnetów. Byłem, dowiedziałem się, czego mi brakuje i wszystko było ok. Drugi egzamin to 70-158. A dokładniej 72-158, bo taki miałem voucher a nadal mam ważną legitymację studencką. Ponieważ voucher był “na sztywno” przypisany do Combidaty, musiałem zdawać w jednym z jej ośrodków. Jako że żyję i pracuję w Warszawie – tu wysłałem swoje zgłoszenie. Potwierdzenia nie otrzymałem, tylko telefon od Pani z ośrodka, że mnie tak zarejestruje. Umówiłem się na egzamin na 9:00. … Read entire article »

Filed under: Komputery i Internet, Windows Server 2008

Kompaktowanie dysków wirtualnych – błąd “file system limitation”

Ostatnio zaskoczył mnie błąd przy próbie kompaktowania dynamicznego dysku maszyny wirtualnej. Defragmentowałem dysk (wewnątrz VM), później wyczyściłem wolne miejsce (sdelete -z -p 3) i wyłączyłem maszynę. Przy próbie kompaktowania VHD wyskoczył mi błąd: The system failed to compact disk.vhd. Error Code: The requested operation could not be completed due to a file system limitation. Rozwiązanie? Po pierwsze, warto sprawdzić, czy w maszynie wirtualnej nie są uruchomione kopie typu VSS: vssadmin list shadows Wystarczy, że jest jedna – i kompaktowanie dysku nie zadziała. Jeśli zatem jest jakakolwiek, należy ją usunąć: vssadmin delete shadows /all Kompaktowanie już powinno zadziałać. Jeśli jednak błędy nadal są (może się to zdarzyć dla 2008 R2 SP1 (tu zaobserwowane) i dla każdego innego systemu), mimo, że nie ma żadnych kopii albo są wyłączone, należy włączyćShadow Copies: Computer Management -> Right click on Shared Folders -> All … Read entire article »

Filed under: Domowy lab, Komputery i Internet, Windows Server 2008

Maszyna wirtualna w Hyper-V a ilość procesorów

Czy ilość procesorów w Hyper-V (2.0, nie pytam o kolejne wersje dla Windows 8) zawsze jest ograniczona do 4? A co,jeśli nasza maszyna wirtualna powinna mieć ich więcej? Dobra wiadomość – da się to osiągnąć – maksymalna liczba procesorów w maszynie wirtualnej może być taka sama jak rdzeni hosta. Czyli jeśli host ma np. 4 rdzenie i Hyper-Threading (czyli dla Task Managera 8 rdzeni), maszyna wirtualna także może mieć 8 rdzeni. Od razu napiszę: Nie jest to wspierane oficjalnie i raczej nie będzie dla Hyper-V 2.0. Nie można tego także “wyklikać” z graficznego interfejsu. Ale to, że nie ma tego oficjalnie, nie znaczy, że nie można ;) Standardowo we właściwościach maszyny wirtualnej widzimy: Czyli mamy możliwość operowania między jednym a czterema rdzeniami dla maszyny wirtualnej. Wystarczy jednak wejść w pliki tej maszyny (musi być wyłączona) i w folderze \nazwaMaszyny\Virtual … Read entire article »

Filed under: Domowy lab, Komputery i Internet, Windows Server 2008

Dostosuj moduły Windows 7 do siebie

Tytuł może troszkę błędny, bo chodzi bardziej o Windows Thin PC niż o Windows 7, jednak i dla tego drugiego systemu powinno to działać. Windows Thin PC to system bardzo okrojony, mający być tylko terminalem. Da się go jednak nakłonić, aby działał w nim Windows Search, kodeki dla Windows Media Player, DVD Maker czy Media Center. Wystarczy dodać paczki poszczególnych komponentów (“normalne” Add Features nie działa) Składniki Co będzie nam potrzebne? Instalator Windows Thin PC na DVD/USB Windows Embedded Standard 7 SP1 Toolkit lub Windows Embedded Standard 7 SP1 Runtime (IBW) x86 Troszkę przestrzeni na dysku / USB Paczki Poszczególne moduły Windows Thin PC to paczki .cab, dostępne w obrazie instalacyjnym lub na medium instalacyjnym. Paczki modułów (Feature Packages) znajdują się w folderze \DS\Packages\FeaturePack\ w obrazach Toolkit i Runtime. Jakie paczki mogą się przydać? 1. Premium Codecs … Read entire article »

Filed under: Komputery i Internet, Thin PC

Instalacja Windows Phone 7 Developer Tools na Windows Server 2008 R2

Aby zainstalować Windows Phone 7 Developer Tools na Windows Server 2008 R2 nie wystarczy kliknąć kilka razy Next. Niestety, trzeba użyć pewnego tricku: Ściągamy plik vm_web.exe z serwerów Microsoft. Odpalamy cmd, wchodzimy w lokalizację pliku pobranego w punkcie 1 i wpisujemy vm_web.exe /x Pojawi się okienko, pytające, gdzie rozpakować archiwum. Przechodzimy do folderu, gdzie rozpakowaliśmy archiwum, znajdujemy plik baseline.dat i edytujemy go. W sekcji [gencomp7788] zmieniamy wartości wpisów InstallOnLHS oraz InstallOnWin7Server na 0: Zapisujemy plik i wychodzimy. W otwartym oknie cmd wchodzimy do folderu z rozpakowanym archiwum i z linii komend wpisujemy: setup.exe /web Instalacja uruchomi się bez problemu :) I nie tylko instalacja rusza … Read entire article »

Filed under: Domowy lab, Windows Phone, Windows Server 2008

Update LG E900 z błędem 8018001E do Mango

Uwaga! Poradnik u mnie zadziałał, ale Ty robisz to na własną odpowiedzialność! Zmiana firmware Mango dla WP7 został opublikowany. Jednak nie wszystkim się aktualizuje. Często wywala błąd 8018001E. Microsoft zobowiązał się, że coś z tym zrobi, jednak można zrobić coś samemu – zmienić firmware WP7. Krótki poradnik, co zrobić (krok po kroku). Są poradniki w Internecie, ale większości… czegoś brakuje. Pamiętaj, że zmiana firmware to równocześnie utrata wszystkiego na telefonie – kontakty, ustawienia, wiadomości, zainstalowane gry i aplikacje oraz ich konfiguracje/wyniki. Ściągnij oprogramowanie firmware (“EUROPEJSKI OTWARY”) dla swojego telefonu oraz sterownik. (DLL sterownika) Ściągnij LGDP2 V36 UMTS Setup, wypakuj, wejdź do folderu LGDP2_31_INCLUDE_LGDP1_Setup i zainstaluj exe (SN w załączonym txt). Skopiuj zawartość wypakowanego folderu DOWNLOAD do folderu, w którym zainstalowałeś exe w poprzednim kroku (Domyślnie C:\DOWNLOAD). Nadpisz, jeśli trzeba. Ściągnij sterowniki … Read entire article »

Filed under: Windows Phone

WordPress SEO fine-tune by Meta SEO Pack from Poradnik Webmastera
Skip to toolbar