• Blip ^majkrosoft

    Wystąpił błąd: [404] Not Found
  • Twitter @majkrosoft


21 March 2012


Cały czas mówi się, że nadchodząca aktualizacja – zwana wcześniej Tango i Refresh – ma ograniczyć możliwości telefonów, aby wprowadzić słabsze urządzenia z Windows Phone na rynek. Jest to poniekąd prawda, ale trzeba pamiętać też o „nowościach”. Niestety nie ma ich zbyt wiele.

Przejdźmy więc do wymienienia tych najważniejszych i najbardziej oczekiwanych:

  • – zarządzanie kontaktami na karcie SIM,
  • – lepsze zarządzanie wiadomościami multimedialnymi,
  • – wielozadaniowość zostanie poprawiona, a dokładniej to zwiększy się ilość aplikacji, które można zamrozić. Obecnie 5, a będzie 8
  • – kolejnym „hitem” jest zmniejszenie zapotrzebowania systemu na pamięć RAM. Dotychczas Mango potrzebowało 153MB, a po aktualizacji wartość ta spadnie do 122MB.

Osobiście liczyłem na niespodziankę od Microsoftu w postaci większych zmian. Miałem cichą nadzieję, że zostanie znacznie zmieniona wielozadaniowość, Apple rozwiązało tę sprawę dużo lepiej. Co do zmniejszenia zapotrzebowania na pamięć RAM, to nasuwa mi się jedno pytanie. Czy komuś w przypadku telefonów z 512MB jej zabrakło? Z takich drobiazgów, których mi ostatnio zabrakło można np. wymienić brak samowyzwalacza podczas robienia zdjęć. Oficjalnej daty wprowadzenia aktualizacji nie znamy. Należy się jej jednak spodziewać w bardzo niedalekiej przyszłości. Osobiście liczę na najbliższe 2 tygodnie.

Przy okazji warto wspomnieć, że dzisiaj pojawiła się aktualizacja aplikacji dostępnej dla Lumii – Nokia Drive. Dodano możliwość wyznaczania tras w trybie offline, dodano informacje o ograniczeniach prędkości oraz uzupełniono interfejs o kilka informacji i listę wyznaczanych miejsc.

 

Juliusz