O mnie

Witam,

Nazywam się Michał Dziubek i od kilkunastu lat programuje w środowisku MS Access. Historycznie zaczynałem od wersji 2.0.
Blog założyłem z chęci podzielenia się swoja wiedzą z zakresu tego produktu.
Jeżeli chciałbyś się ze mną skontaktować, możesz wysłać mi email: michal.dziubek (at) hotmail.com

  1. Skąd pomysł, aby skoncentrować się na MS Access? Sam używałem różnych wersji zaczynając od Accessa 97, ale po jakimś czasie w naturalny sposób przeszedłem do bardziej zaawansowanych baz danych (Oracle, MS SQL Server).
    W dalszym ciągu używam Accessa w niektórych projektach, ale projekty Oraclowe (bo MS SQL używam sporadycznie) są znacznie bardziej opłacalne.

    • Ja osobiście pracuje od wersji 2.0 i jak napisałeś: naturalnie przeszedłem do zmiany silnika backendu na ms sql server, w Acc w pracy ciągle rozwijam pisane w nim rozwiązania, stąd pomysł, aby podzielić się wiedzą z tego zakresu, bo tu polska strona Internetu jest mocno uboga, mam na myśłi coś więcej niż opisywanie kreatorów…

  2. Programuję w MSAccess – równiez od wersji 2.0. Ostatnio nie mam zleceń. Bazy utworzone dość dawno, zdawałoby się praktycznie użyteczne umieściłam na stronie. Maja rózne zabezpieczenia wewnątrz, ale wydaje mi się, ze sa one obchodzone. Sprzedałam kilka. Niektóre wymagały wiele miesięcy pracy. Chetnie ostąpiłabym komuś młodszemu wszystkie prawa do nich za nieduże pieniadze, a wiele dałam za darmo. Strona niedługo będzie zamknięta – dlatego piszę do kogoś kto moze cos wymyśli. Pozdrowienia. Danuta

  3. Panie Michale, to bardzo miłe natrafić na Pana stronę poświęconą tematyce Access. Umieścił Pan wiele wartościowych informacji. Jeśli można zapytać, to zawsze interesowało mnie czy da się napisać kod vba który przekompiluje bieżący plik mdb/adp na mde/ade tak aby nie trzeba było ręcznie wchodzić w menu Narzędzia – .. – Utwórz plik mde.

  4. Witam, Czy zna Pan sposób na wyjustwanie tekstu w polu testowym zawierającym dużą ilość znaków tak aby litery w wierszach nie były rozstrzelone po całej stronie? Opcja wyrównanie tekstu z właściwości ogólnych nie spełnia dobrze swojej roli.

Leave a Comment

NOTE - You can use these HTML tags and attributes:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

WordPress SEO fine-tune by Meta SEO Pack from Poradnik Webmastera
Skip to toolbar