Propozycje postów

Jeżeli chcesz, abym opisał jakiś problem związany z tematyką bloga, to daj propozycje w komentarzach pod tą stroną.

Leave a comment ?

19 Comments.

 1. Skoro już “zdradziłeś”, że tworzysz systemy oparte o MS SQL Server, z frontem Accessowym, to może warto dodać kategorię SQL Server? Znalazłem u Ciebie kilka postów dotyczących współpracy z SQL Serverem, ale myślę, że temat warto rozwinąć. Wiele osób mogłoby skorzystać, a łączenie różnych baz danych to bardzo interesujące zagadnienie.
  Pozdrawiam
  Wojtek Muszyński

  • Wiesz to nie jest łatwy temat, żeby opisywać go w całości, idea tego bloga w moim zamierzeniu ma pokazywać jakieś wycinki z pracy z Access a nie być kompedium całości. Myślę, że jak ktoś sięga po inny back-end, to też wchodzi na inny poziom wiedzy, przynajmniej powinien… Ale postaram się opisać kilka sposobów pracy na lini SQL Server <-> Access

 2. Wiem, że nie prosty. Ale ciekawy. Np. z Twojego bloga dowiedziałem się, że projekty adp nie mają być dłużej obsługiwane w najnowszych wersjach Accessa, podobnie format A97. Ciekawi mnie na przykład Twoja opinia w temacie projekt ADP, a łączenie pojedynczych tabel przez ODBC.
  Z tym, że moja propozycja, to taka luźna uwaga. Zdaję sobie sprawę ile czasu zajmuje prowadzenie bloga z dobrymi, merytorycznymi wpisami.
  Tym bardziej gratuluję stworzenia ciekawej strony z interesującymi wiadomościami.

  • Wojtek, krótko bo to nie miejsce na takie dywagacje. Moje opinie są bardzo dobre jeżeli chodzi o ADP, mają swoje ograniczenia wynikające z braku JET-a, ale sprawdzają się w takim układzie bardzo dobrze. Linkowanie tabel i kwerendy przekazujące to inna bajka i filozofia tworzenia, nie tak wygodna ale do przyjęcia, odkąd zniesiono limit jednoczesnych połączeń, który był w MSDE 2000 kwestia zalet jednego połączenia (adp) nad kilkoma (mdb/accdb) zeszła na plan dalszy.
   Co do problemu to mam wrażenie że MS trochę się pogubił jeśli chodzi o Acc i brak im jakieś lini rozwoju którą widzimy w innych produktach oofice’a. Mami się developerów wsparciem dla SQL 2008 (w sensie kompatybilności obsługi typów danych), oficjalny blog accessa pisze, że teraz się skupią nad sql serverem, a jak wyszło każdy może sprawdzić. Teraz wszystko jest z parciem na chmurę i Access odczuł to najbardziej…

 3. Strona o Ms Access jak najbardziej potrzebna. Gratuluję pomysłu. Ponieważ zauważyłem temat ribbon to chciałbym poruszyć problem wstążki w Access 2007 a konkretnie polecenia FilterAdvancedByForm w grupie GroupSortAndFilter. Działa tylko wtedy gdy jest dostępne pełne menu. Po uruchomieniu formularza w aplikacji z wstążką niestandardową (XML) zawierającą wymienioną grupę poleceń i kliknięciu w przycisk „Filtruj według formularza” formularz zamienia się w filtr a wstążka znika. Oczywiście w wersji runtime dzieje się tak samo. Ciekaw jestem czy spotkał się pan z takim błędem. Będę wdzięczny za pomoc. Temat ribbon wart jest uwagi ponieważ jest to nowość w stosunku do poprzednich wersji Accessa. Pozdrawiam.

 4. Witam

  Panie Marcinie jest jakiś sposób aby pozbyć sie access-ie górnego napisu “Microsoft Access” (tego na najwyższym pasku narzędzi i wstawić coś swojego???)
  z góry dzięki za pomoc.
  Pozdrawiam
  Danio

 5. Panie Michale oczywiście !!!

 6. Witam, czy ktoś dał by mi wskazówki jak zrobić automatyczną aktualizacje bazy na 2010. jest kilku użytkowników bazy, dane są na jednym komputerze, czasami coś poprawiam a formularzach i chciałbym aby poprawki pojawiały się zaraz po wrzuceniu ich na ten jeden komputer.

 7. Jeszcze jedna prośba, która wprawdzie nie dotyczy wprost tematyki. Cieszyłbym się, gdybym mógł znaleźć oprócz RSS’a tego bloga kanał na Twitterze. Niewiele roboty, ale na pewno przydatne. Thx.

 8. Bardzo interesujący blog. Chyba jedyny w polsce poruszający temat accessa.
  Mnie zastanawia czy jest jakaś możliwość wrzucenia do raportów podglądu załączników.
  Przykładowo użytkownik zapisuje plik pdf i w podglądzie raportu jest widoczny ten pdf, a nie jego ikonka. Temat nad którym walczyłem i niestety nic nie wywalczyłem.

 9. Witam

  Panie Michale mam pytanie ponieważ doczytałem że robi Pan systemy oparte o MS SQL Server, z frontem Accessowym (staram sie robić coś podobnego) to może podpowiedział by Pan czy da sie połączyć (podlinkować tabele) do serwerów IBM DOMINO (LOTUS NOTES 8,5) albo jak połączyć tabele w ms sql server 2008 ???? z góry dzięki z pomoc
  Danio

 10. Panie Michale ten notesql pozwoli z poziomu management studio podlinkować tabele z domino ?
  Można coś więcej, byłbym wdzięczny.

 11. Witam

  Panie Michale nie mogę sobie poradzić z jednym formularzem.
  dodałem jeden przycisk do gdzie ustawiłem w makrach filtr z takich warunkiem where – ((([dbo_ofertycale].[EnquiryDate])>[data od])) And ((([dbo_ofertycale].[EnquiryDate])<[data do]))
  dodateł poniżej uporządkuj według – enguirydate.
  Generalnie przycisk działa pyta o daty i filtrue dane, ale pyta o te daty 2 razy, tak jakby coś się zapętlało. Jak zostawie tylko filtr i usunę uporządkuj według, dziła poprawnie pyta od daty tylko raz i filtruje dane. Nie wiem co robię źle???

Leave a Comment

NOTE - You can use these HTML tags and attributes:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

WordPress SEO fine-tune by Meta SEO Pack from Poradnik Webmastera
Skip to toolbar