• Blip ^majkrosoft

  Wystąpił błąd: [404] Not Found
 • Twitter @majkrosoft


6 March 2012

W tej części odpowiem na pytania, które sporo osób mi zadawało zarówno na Facebooku, jak i prywatnie. Część się powtarzała, części nie mogłem wykonać, ale zapraszam do przeczytania czegoś więcej poniżej :)

Ciekawi mnie jakosc odgrywanego dzwieku na sluchawkach. – Lukasz Urynowicz

Nie jestem audiofilem, więc dla wielu osób nie będzie to zadowalająca odpowiedź, ale mogę powiedzieć że jakość jest bardzo dobra. Dźwięk jest niezłej jakości, nie ma jakiś trzasków, jak w niektrych telefonach czy innych dziwnych dźwięków. Jednak tak, jak pisałem zdanie wyżej, nie słucham muzyki nagminnie przez co może wiele rzeczy mi nie przeszkadzać, a Wam akurat tak.

ale dlaczego z windowsem.. Why oh why??! – Andrzej Barański

Windows Phone to genialny system. Sam posiadam iPhone’a i gdybym miał środki, aby kupić inny telefon to wybrałbym smartfona z WP7. Nie wspominając, że padłoby właśnie na Nokie Lumie 800 ;-)

will it blend? – Kamil Tomaszewski

Jeżeli polskie oddziały producentów telefonów dostarczą urządzenia (jakiekolwiek) to specjalnie kupię porządny mikser :)

mnie interesuje jakość dźwięku oraz komfort pisania dłuższego tekstu na tym – Lidia Majewska

Na pierwsze pytanie odpowiedziałem powyżej. Co do drugiego, to osobiście lepiej pisze mi się na Windows Phone aniżeli na moim obecnym telefonie jakim jest iPhone. Smartfon jednak nie służy do pisania dłuższych tekstów mimo że mamy wbudowanego Office’a który daje radę :). W pozycji pionowej nie jest to wygodne na żadnym telefonie, ale w poziomie można spokojnie iść i pisać.

Skoro sam prosisz o życzenia, to jakieś sample foto/video w najwyższej jakości poproszę :) – Jarosław Skrzypek

Proszę bardzo :)!
Foto 1, Foto 2, Foto 3, Foto 4, Foto 5, Foto 6, Film (jak się wgra :) – mam nadzieję, że będzie wysokiej rozdzielczości, jeżeli YT trochę zmniejszy jakość udostępnię film do ściągnięcia z serwera.

Jeżeli chodzi o aparat – zdjęcie krajobrazu, portretowe, makro, i przy słabym oświetleniu + wszystko z lampą błyskowa i bez. To samo jeśli chodzi o kręcenie filmów.
Jak chodzi program od muzyki jak się zapcha całą albo większa część pamięci tylko muzyką ?
System znam więc wiem, że jest ok.
Dobrze by było jakbyś zrobił testy wytrzymałościowe – upadki z niewielkiej wysokości, odporność na tarcie, czy obudowa jest dobrze sprasowana – czy nic nie skrzypi itp. – Stefan Przytuła

Zacznę trochę od końca. Nic nie skrzypi, obudowa jest bardzo dobrze dopasowana wraz z wypukłym ekranem. Podkreślam bardzo dobrze, bo nie widziałem albo nie pamiętam kiedy tak bardzo dobrze widziałem wykonany telefon. Telefon jest sztywny, nie ma czegoś takiego, jak w niektórych telefonach że można go wygiąć czy żeby zaskprzypiał.

Największą wadą obudowy jest metalowa ramka koło aparatu, która się lubi rysować. Jeżeli chodzi o upadki to przy założonym bumperze, który jest za darmo dołączany do każdej Nokii to nie bedzie problemów raczej.

Skarbnica muzyki nadal działa bardzo płynnie po zapchaniu całej pamięci, jak i całego telefonu.

Co do zdjęć to są powyżej. Aczkolwiek nie zrobiłem wszystkiego tak, jak chciałeś :) Zdjęcia są z zrobione z automatycznymi ustawieniami.

Co do baterii to jest ona w miarę wytrzymała (jak na smartfona powiedziałbym że przyzwoicie dobrze), jednak dla komfortu najlepiej ładować wieczorkiem bądź rano. Choć bez problemu da się, żeby trzymała trochę więcej :) Nie sprawdzałem w różnych konfiguracjach, o które prosiłeś. Co ciekawe, albo i nie, Nokia strasznie długo się ładuje (potwierdzam nie tylko ja, ale parę innych osób mających ten telefon). Jest to nienaturalne względem innych telefon o podobnej pojemności baterii.

Niedługo prawdopodobnie ostatnia część testów, więc jeżeli odpowiedzi są dla Was nie wystarczające, to pytajcie, a ja w miarę możliwości odpowiem.

OSKAr
 1. Juliusz
  06/03/2012, 14:01

  Trochę się tutaj muszę znowu udzielić. Te Wasze zdjęcia jakieś takie kiepskie są i moja 800 robi lepsze :D:D Co do reszty to się zgodzę. Najbardziej podobało mi się “śpiewanie” kamerzysty ^^ Moglibyście jeszcze przetestować wytrzymałość telefonu na stres. Odpalić kilka mniej lub bardziej wymagających aplikacji, sprawdzić działanie GPS’a itp. Moglibyście też napisać o fajnej sprawie jaką jest zachowanie telefonu z chwili otrzymania SMS’a. Nie wiem czy to Nokia czy WP za to odpowiada, ale wyświetlacz zaświeci się nie w chwili otrzymania wiadomości, a dopiero w chwili gdy np. wyciągniemy telefon z kieszeni. Mam rację ?:>

 2. snoffy
  06/03/2012, 19:23

  To zasługa WP7. Każdy telefon tym systemem będzie czekał z podświetleniem ekranu aż wyciągniesz go z kieszeni : ).

  Picek, spróbuj zasłonić czujnik odległości i wysłać sobie SMS. Sprawdzałem to przed chwilą na dwóch różnych telefonach od HTC i działa.

 3. kicekpicek
  06/03/2012, 15:17

  To ja mam pytanie o odtwarzanie muzyki przez zwykły głośnik, nie przez słuchawki – większość telefonów jakie miałem przy najgłośniejszym ustawieniu “charczała” – co prawda to wina głośników, ale jestem to w stanie zrozumieć – te głośniki nie są do odtwarzania muzyki. Jak z Lumią? Też charczy jak jest najgłośniejsza wersja ustawiona?

 4. Juliusz
  06/03/2012, 15:31

  @Kicekpicek – sprawdziłem i nie, nie charczy. Tylko kto normalny włącza muzykę na 100% głośności głośnika??

 5. kicekpicek
  06/03/2012, 16:05

  @Juliusz mało kto, ale się zdarza ;-) Przy czym niekoniecznie to kwestia samej muzyki – czasem filmiki z youtube itp.

  A co do tego co pisałeś wyżej – WP7 ma (przynajmniej mój, nie jest to Nokia) z przodu czujnik odległości (wyłącza ekran jak masz telefon przy uchu) – być może to dzięki niemu jest tak, jak piszesz. Przy czym chyba nie dla wszystkich WP7 to działa tak, jak opisałeś – u mnie nie.

 6. Juliusz
  06/03/2012, 16:23

  @Kicekpicek oczywiście wiem, że to zasługa czujnika zbliżeniowego, ale zastanawiało mnie czy jest tak w każdym telefonie z WP czy może jest to wymysł Nokii. Ciekawe jak się do tego ustosunkuje Kamil w kolejnym poście o lumii :P

 7. OSKAr
  06/03/2012, 19:42

  @Juliusz, widoczne dali Ci lepszą Nokię.

  Windows Phone ma kilka fajnych ficzerów. Ciężko rozwodzić się nad każdą rzeczą.

  Możesz swoje uzupełnienie dopisać, jeżeli napiszesz coś ciekawego to nawet jako post opublikujemy.

 8. tomek
  27/04/2012, 15:30

  witam. w mojej lumi 800 skrzypi obudowa przy przyciskach głośności i blokady. wyświetlacz nierównomiernie świeci (tak mi sie wydaje) gdy jasność jest ustawiona na minimum na szarym kolorze widać takie poziome pasy o roznej grubości , kolor nie jest jednolity niewiem czy to wada

 9. Dawid
  11/10/2012, 21:02

  Witam :) mam nokie lumie 800 i literki przy zasiegu H,G,E dlaczego sie zmieniaja samoczynnie ? prosze o odpowiedz :D

 10. Metorio
  31/10/2012, 22:31

  Drogi Dawidzie, te literki zmieniają się samoczynnie w zależności od tego czy znajdujesz się w zasięgu HSDPA, 3G, EGDE. Chodzi tu głównie o prędkość twojego internetu w telefonie : )