• Blip ^majkrosoft

  Wystąpił błąd: [404] Not Found
 • Twitter @majkrosoft


15 February 2012

Informacja z ostatniej chwili! Mniej więcej godzinę temu portal WP7forum.ru umieścił artykuł w którym twierdzą, że są posiadaczami screenów zapowiadanej na drugi kwartał tego roku aktualizacji o nazwie “Tango”. W rozwinięciu artykułu zobaczycie kilka zrzutów ekranu. Zapraszam!

Niestety na razie to są tylko spekulacje. Ponieważ Microsoft jeszcze nie ogłosił oficjalnie co tak na prawdę aktualizacja “Tango” będzie zawierać. Poniżej pierwszy screen. Przedstawia możliwość importowania, a przede wszystkim eksportowania do karty sim. W tej chwili tego nie ma wbudowanego w opcjach. I na pewno by się przydało.

WP7forum.ru twierdzi również, że ma wzrosnąć liczba preinstalowanych aplikacji z 16 aż do 40. To jeszcze nic. “Tango” ma w końcu wprowadzić obsługę wielu załączników w jednej wiadomości MMS. Jakby tego było za mało MMS’em podobno będzie można wysłać również wideo. Dodatkowo ma być wbudowana natywna aplikacja do nagrywania głosu bezpośrednio w MMS’ie. Wszystko to widzicie na zdjęciach poniżej.

Dopisek [23:02]: Prawdopobnie aktualizacja “Tango” obniży aktualne wymagania dotyczące sprzętu dla telefonów low-endowych. Aparat zamiast 5mpx będzie mógł mieć 3mpx oraz zamiast 512 RAM’u będzie to 256. Jednak przy takiej konfiguracji mogą nie działać niektóre funkcje oraz możliwe, że będzie brak możliwości instalowania niektórych aplikacji.

Niestety na razie jak już wcześniej wspomniałem są to tylko spekulacje. Możliwe, że na konferencji organizowanej w Barcelonie pod koniec lutego Microsoft przedstawi oficjalną listę zmian. Jakie wprowadzić ma największa po “Mango”, aktualizacja o nazwie “Tango”.

Metorio
 1. Juliusz
  15/02/2012, 23:45

  Trochę mieszacie, jakieś info już chwilę temu się pojawiło. Importowanie kontaktów z sima oczywiście jest. Eksportu na razie nie. Co do reszty opisanych zmian to same drobiazgi. Kto w XXI wieku wysyła MMS’y? Z Tango ponoć miała być mała różnica, że miał on mieć mniejsze wymagania i była możliwość, że nie będzie dostępny na obecne smartfony. Ciekawe czy zmieni się coś konkretnego :P

 2. OSKAr
  15/02/2012, 23:58

  Juliuszu, dzięki za uwagi, ale prosimy abyś czytał ze zrozumieniem.
  Drobiazgi czy nie, zostały opisane.

  Z mniejszymi wymaganiami chodzi o to, że zostaną obniżone aktualne. Nie ma nigdzie oficjalnej informacji, że nie będzie dostępny na obecne. Poza tym plotka mówiła o niektórych smartfonach.

  Co do MMS’ów. Wysyła je na tyle dużo osób, że jest opłacalne wprowadzenie takich funkcji.

 3. Juliusz
  16/02/2012, 00:07

  Oficjalnie to my się zawsze ostatni dowiadujemy. Jednak bardzo lubimy ploty. Jedna z nich głosi, że tango ma być na serię słabszych smartfonów, a nasze pozostaną bez tej aktualizacji. Dopiero Następna miałaby się pojawić dla obecnych telefonów.
  Czytam ze zrozumieniem, ale z wstępu wynika, że nie ma obecnie importu z SIM’a. Ostatnio coś podupadliście ze stronką i bardzo mało informacji publikujecie :P

 4. OSKAr
  16/02/2012, 00:10

  Aktualnie prowadzimy inne projekty i wynik widzisz jaki jest.
  Pogrubiłem eksport na SIM, aby było to zrozumiałe.
  Mamy na stanie aktualnie do testów Nokie Lumie 800 i to będzie przedmiotem następnych wpisów, ale nie tylko.
  Jak się weźmiemy w garść, to posty będą częściej. Poszukujemy również redaktorów, którzy chcieliby dla nas pisać.

 5. Juliusz
  16/02/2012, 00:12

  Nie widzę opcji edycji komentarzy, więc dopiszę jeszcze jeden. Troszkę mało obszernie opisaliście ten temat. Przypadkiem właśnie trafiłem na tą samą plotkę, ale lepiej opisaną i bardziej rozbudowaną. Np. o tym o ile biedniejsze będzie Tango od Mango i dla kogo. :)

 6. OSKAr
  16/02/2012, 00:17

  Parenaście minut temu dodałem dopisek jeżeli chodzi Ci o aparat i pamięć RAM.

 7. Juliusz
  16/02/2012, 00:21

  No o to też mi chodziło. O tych ograniczeniach to czytałem, że ma to działać tak, że pewne funkcje będą po prostu ograniczone i niedostępne dla niektórych telefonów. Witam w klubie jeśli chodzi o lumie, fajny tel. Mam do niego tylko jedno ALE. Jak na odporną powłokę ekranu to coś za bardzo się rysuje … Po 2 tyg pojawiły mi się rysy od samej koszulki i noszenia w kieszeni. :|

 8. Metorio
  16/02/2012, 02:00

  @Juliusz Mi na Mozarcie też niby Gorilla Glass, a od spodni pojawiła się mała ryska. Dlatego dla bezpieczeństwa zainwestowałem w folie i bamper ; ) Polecam!

 9. Juliusz
  18/02/2012, 14:19

  Właśnie zastanawiam się nad folią, ale to i tak jest denerwujące. Jak coś ma się nie rysować to dlaczego się rysuje? Lumia oryginalnie w zestawie ma silikonowy pokrowiec, więc cała obudowa jest dobrze chroniona, gorzej z ekranem…

 10. Metorio
  20/02/2012, 08:10

  Powiem Ci, że na początku jak nałożyłem folie też było to dla mnie denerwujące, ale jak do wszystkiego idzie sie przyzwyczaić. Właśnie Lumia w zestawie posiada pokrowiec co jest dużym plusem. Do Mozarta szukałem podobnego pokrowca. Był tylko jeden warunek. Musiał byś wysunięty ponad ekran. Żeby w razie upadku centralnie ekranem w dół chronił go przed uderzeniem ; )