Dodawanie filmu online do prezentacji w PowerPoint 2010

Microsoft wydając Office 2010 Technical Preview zawarł w swoich programach sporo nowości. Nie został pominięty także PowerPoint 2010. Jedną z nowych funkcji jest wstawianie plików wideo ze stron takich jak YouTube. Pliki takie mogą być osadzone w prezentacji PowerPoint'a, tak że nie ma potrzeby pobierania ich ze strony.

button

Aby wstawić plik wideo ze strony Youtube należy kliknąć w kartę Insert i wybrać opcję Video. Jak widać mamy możliwość wstawienia filmu z pliku na komputerze lokalnym (Video from File) oraz nową opcję – wstawienia filmu ze strony (Video from Online Video Site). Wybieramy tą drugą opcję. Spowoduje to otworzenie się okna, w którym należy wkleić kod wideo ze strony (tzw. Embed Code). Po wklejeniu kodu należy wcisnąć przycisk Insert.

insert

Przy wstawianiu filmów online, należy pamiętać o tym, że podczas odtwarzania prezentacji, komputer musi być podłączony do Internetu, w przeciwnym wypadku nie uda się nam go odtworzyć.

ppt

Natomiast, jeśli przycisk dodania wideo jest “niewidoczny” należy sprawdzić czy na komputerze jest zainstalowany Windows Media Player 9+, Adobe Flash Player 9+. Adobe Flash Player najlepiej używać w wersji 10.

Thanks to Echo Swinford for help. 🙂

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *