Visual Studio – twoje IDE

Czy samo narzędzie Visual Studio wystarczy nam, aby pisać dobry kod w C#. Zapewne tak, ale jeżeli chcemy sprawniej tworzyć, mieć pomoc w tym co robimy musimy używać narzędzi wspomagających tworzenie właśnie takiego kodu. Jednym z narzędzi jest Resharper. Zapewne go już widziałeś na webcastach a może już go masz zainstalowanego i używasz?

Jak używać tego narzędzia, jego możliwości o tym można poczytać na blogu Maciej Aniserowicz. Jedynym pytaniem jest czy cię stać na używanie takiego narzędzia. Jedni powiedzą co to jest $ 199, ale dla drugiej osoby to przy dzisiejszym kursie znaczna część wypłaty. Ale to już indywidualne rozpatrywania za i przeciw.

Oczywiście jeszcze link do filmiku z możliwościami. Jak można poczytać troszkę zamotany ale dzięki niemu w skrócie otrzymasz jak można się poruszać po twoim ulubionym IDE.

Nasuwa się zapewne inne nurtujące was pytanie czy można użyć innych narzędzi o tej funkcjonalności. Odpowiedź brzmi nie (przynajmniej ja nie spotkałem) i patrząc na popularność zapewnie wcześniej czy później napotkasz na to narzędzie i będziesz go używać.

A co teraz?? Nom zostaje parę narzędzi które na pewno uboższe w funkcjonalność pozwolą tobie przyspieszyć pracę z twoim kodem. Np.:DPack,C# Refactory  (Poczytaj komentarze na blogu Macieja).

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Skip to toolbar