Rusza polska edycja konkursu Imagine Cup

Można się już rejestrować do tegorocznej, ósmej już edycji konkursu technologicznego Imagine Cup 2010. Studenci z całego świata, w tym także z Polski, którzy chcą spróbować swoich sił w międzynarodowym konkursie i zaprezentować swoje projekty mogą dokonać rejestracji na stronie www.imaginecup.pl. W tym tygodniu Microsoft ogłosił pierwsze trzy kategorie, są to:

  • „Projektowanie oprogramowania”
  • „Projektowanie gier”
  • „Media Cyfrowe”

Wkrótce poznamy następne kategorie konkursowe. Finały światowe Imagine Cup 2010 odbędą się w lipcu przyszłego roku w Polsce (Warszawie!).

kibic-200

Jest to międzynarodowy konkurs, który z roku na rok przyciąga coraz większe rzesze uczestników. W zeszłorocznych finałach, które odbyły się w Kairze w Egipcie, wzięło udział 444 zawodników z całego świata, w tym 17 z Polski. Polacy w ostatniej edycji zajęli trzy miejsca na podium i co roku plasują się w ścisłej czołówce. Podobnie jak w roku ubiegłym organizatorami polskiej edycji konkursu są Instytut Wzornictwa Przemysłowego oraz Microsoft. Części żeńska i męska do dzieła – macie pomysły? Pokażcie je! 

UWAGA: Zgłoszenie musi odnosić się do społecznych celów związanych z tematem przewodnim Imagine Cup 2010 „Wyobraź sobie świat, w którym technologia pomaga rozwiązywać najtrudniejsze problemy”.

Uczestnicy mogą się wykazać umiejętnością tworzenia oprogramowania, projektów interfejsu, aplikacji internetowych czy filmów krótkometrażowych. Dzięki takiej różnorodności każdy znajdzie coś dla siebie.

Dla najlepszych uczestników przewidziane są atrakcyjne nagrody i szkolenia.

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *