[PL] Wise Disk & Register Cleaner Professional za darmoszkę

image

Niecałe dwa tygodnie temu pojawiła się oferta, z której nie omieszkałem nie skorzystać. Dwa programy które lubię, używam i śmiało polecam są do końca września dostępne za darmo. Mówię o dwóch z trzech ciekawych instalacjach z pakietu Wise Cleaner wyprodukowanego przez ZhiQing Soft Ltd. W jego skład wchodzą:

  • Wise Registry Cleaner Professional v.6.1.4
  • Wise Disk Cleaner Professional v.6.1.4
  • Wise PC Engineer Professional v.6.1.8

Wszystkie są dostępne w ograniczonej funkcjonalnie darmowej wersji, ale dwa pierwsze można pobrać w wersji Professional. Co to za aplikacje i czemu mogą być przydatne?

WISE REGISTRY CLEANER PROFESSIONAL

Narzędzie przeznaczone do utrzymywania porządku w rejestrze systemowym poprzez możliwość sprawdzenia pozostałości po-instalacyjnych ze wszelakich aplikacji oraz bezpieczne ich usunięcie. Operuje na takich typach danych jak: ActiveX/COM, Software Section, Application Paths, File Types, Help Files, Image File Execution Options, Shared DLL, User MRU Lists, Uninstall Section, Start Menu, Startup Program, Sound and AppEvents, IE Url History, Fonts, Empty Keys, Applications. Instalacja i zasady użycia są bardzo proste. Po zainstalowaniu mamy do dyspozycji trzy zakładki:

Captura_WRCPro01

Rys.1 | Pierwsza: Registry Cleaner – podstawowa, najczęściej używana zakładka, pozwalająca uporać nam się ze śmieciami po-instalacyjnymi, nieprawidłowymi skrótami, niepotrzebnymi plikami itp.

Captura_WRCPro02

Rys.2 | Druga: System Tuneup – dodatkowa, trochę bardziej zaawansowana pozwala nam stuningować trochę nasz system przyspieszając podobno pracę niekórych elementów

Captura_WRCPro03

Rys.3 | Po wybraniu opcji Optimize – znajduje nam najczęściej dziewiętnaście miejsc, gdzie możnaby było coś niecoś poprawić, udoskonalić.

Trzecia zakładka Registry Defrag – pozwala nam dokonać defragmentacji rejestru systemowego. Oczywiscie dwie ostatnie zakładki warto wykonywać ze specjalną ostrożnością.

 

WISE DISK CLEANER PROFESSIONAL

Druga aplikacja podoba mi się jeszcze bardziej bo pozwala w wyraźny sposób zwolnić miejsce na dysku. Przede wszystkim usuwa zbędne pliki, pozostałości po instalacjach i deinstalacjach, nieużywane pliki temp, log i podobne. Tutaj pewne fragmenty będą niezbyt czytelne (wynika to tylko i wyłącznie z konfiguracji “z pod ciemnej gwiazdy” mojego laptopa). Też dostajemy trzy zakładki:

Captura_WDCPro01

Rys.1 | Pierwsza Common Cleaner – pozwala nam na usunięcie najczęstszych, niepotrzebnych plików i śladów w tym z zakresu: Windows System, Surf the Internet, Multimedia, Windows Component oraz Other Application.

Captura_WDCPro02

Rys.2 | Jak widać (nawet w tej czarnej czerni) aplikacja na podstawowym przeszukaniu znalazła 1,2 GB danych, które można usunąć.

Captura_WDCPro03

Rys.3 | Przed przejściem do drugiej zakładki możemy ustawić w opcjach bardziej zaawansowane ustawienia: usuwanie pustych plików, błędnych skrótów oraz starych plików.

Captura_WDCPro04

Rys.4 | Druga Advanced Cleaner – pozwala nam wyszukać i przeznaczyć do usunięcia zarówno z lokalnych (w komputerze) jak i zdalnych (podłączonych przez USB) dysków. Potrafi tego znaleźć naprawdę dużo.

Captura_WDCPro05

Rys.5 | Trzecia Slimming System – usuwa niepotrzebne pliki w tym pliki instalacyjne (Windows Installer Baseline Cache) i przykładowe (Korean IME, Japan IME, Sample Pictures itp). Odzyskanie 4,2 GB w dwunastu elementach na dysku C robi wrażenie. 

Dla obu aplikacji wspierane platformy to: Microsoft Windows 7 (32bit, 64bit), Windows Vista (32bit, 64bit), Windows 2008 Server, Windows XP (32-bit and 64-bit), Windows 2000, Windows 2003, Windows NT/Me/98.

 

UWAGI

Oczywiście podczas pracy z tymi aplikacjami zalecane jest zachowanie bezpieczeństwa i rozsadku, a dla poczatkujących – zrobienie kopii zapasowej. W opcjach każdej z nich można ustawić kalendarz zdarzeń, począwszy od startu sytemu po miesięczną samoinicjalizację. kwestie czy warto czy nie i jaki to ma sens pozostawiam do własnej wewnetrznej dyskusji. Ja osobiście używam takich narzędzi od lat i trochę mi z tym lepiej psychicznie, a i same systemy się nie skarżą. Na samym końcu link do strony producenta TUTAJ zaś pliki są do pobrania po uprzedniej mailowej rejestracji.

Leave a Comment

Content Protected Using Blog Protector By: PcDrome.
Skip to toolbar