Rozpoczyna się Visual Studio 2010 Community Launch

Po konferencjach społecznościowych poświęconych premierom Microsoft Exchange Server 2010 oraz Microsoft SQL Server 2008 R2, nadszedł czas na kolejny świeżuteńki produkt ze stajni w Redmond: Microsoft Visual Studio 2010. Tym razem cykl siedmiu konferencji pod wspólna nazwą Visual Studio 2010 Community Launch rozpoczyna się we Wrocławiu. Po nim przyjdzie kolej na następne miasta: Olsztyn, Białystok, Łódź, Toruń, Poznań i Katowice. Sesje zorientowane na deweloperkę nie są mi bardzo bliskie (jak na razie) niemniej jednak z pewnościa wybiorę się do Wrocławia, gdzie będę miał okazję zobaczyć wystąpienia dwóch bliskich mi prelegentów: Czarka Nolewajki (Microsft MCS) oraz Tomka Wisniewskiego (lidera PLSSUG na Śląsku oraz zwycięzcy konkursu Speaker Idol MTS 2009). Co ciekawego będzie we Wrocławiu, poza tymi dwiema sesjami: 

ASP.NET 4.0 – Rewolucja, czy ewolucja? | poziom 200 | Bartosz Kierun
W roku 2010 ASP.NET to już całkiem pokaźna rodzina technologii. Na prezentacji dowiesz się jakich nowości można spodziewać się w ich najnowszych odsłonach oraz jaki jest ogólny kierunek ich rozwoju.  Na sesji przedstawione zostaną wybrane nowości w: • silniku ASP.NET, • ASP.NET WebForms, • ASP.NET Ajax, • ASP.NET MVC.
 
C# 4 – “ficzery”, o których powiesz: WRESZCIE! | poziom 200  | Tomasz Wiśniewski
Czy brakowało Ci w C# „dynamiczności”? Czy tworzenie obiektów Office spędzało Ci sen z powiek? Czy miałeś już dosyć pisania n-tego przeciążenia metody? Jeśli na którekolwiek z pytań odpowiedziałeś twierdząco lub masz inne problemy związane z codziennym życiem z językiem C# u swego boku – przyjdź i zobacz jak nowa wersja ułatwi Twoją pracę.
 
Co nowego Visual studio 2010 IDE? | poziom 200 | Jacek Zajadacz
Dlaczego Visual Studio 2010 można nazwać wydaniem przełomowym? Czy Visual Studio to na pewno IDE?  Jakie trendy w budowaniu rozwiązań na platformie .NET wkrótce staną się dominującymi? Na te i inne pytania uzyskasz odpowiedź w trakcie sesji Visual Studio 2010. Celem sesji jest wprowadzenie do najnowszej, rewolucyjnej wersji Visual Studio 2010, zapoznanie uczestników z obszarami w których pojawiły się znaczące zmiany funkcjonalne oraz prezentacja wybranych funkcjonalności. W trakcie sesji omówione zostaną m. innymi nowości dla programistów ASP.NET, biznesowych aplikacji Office oraz RIA a także poruszone zostaną zagadnienia związane z funkcjami IDE na styku programista / tester.
 
Parallel Programming z elementami IntelliTrace | poziom 300 | Cezary Nolewajka
Danie główne, to Parallel Programing w .Net 4.0, czyli Task Parallel Library, Parallel LINQ, struktury dla programowania współbieżnego, narzędzia diagnostyczne i inne nowości w tym zakresie. Na deser IntelliTrace jako nowy wymiar diagnostyki błędów.
 
Silverlight na urządzeniach mobilnych (WP7) | poziom 200Marcin Kruszyński
Umiesz pisać aplikacje w Silverlight? A czy wiesz, że dysponując tą wiedzą możesz łatwo zacząć tworzyć rozwiązania na platformę Windows Phone 7? Hola! – zakrzykną sceptycy. Podobieństwo w tworzeniu aplikacji w oparciu o te same narzędzia nie oznacza, że aplikacje będą takie same! Tak, są różnice. Jakie? O tym opowiemy na prezentacji. Oprócz pewnych ograniczeń, zmian postaramy się także przybliżyć nowe możliwości wynikające z funkcjonalności telefonu. Jakie? Zobaczysz. Jedno możemy zdradzić, chcemy by było ciekawie.
 
Visual Studio 2010 – Deep Dive | poziom 200 | Bartosz Pampuch
Sesja będzie “symulacją” pracy programisty, który trafił do nowego zespołu i musi zmierzyć się z kodem cudzego autorstwa. Rozwiązując kolejne problemy (od szybkiego zapoznania się z nieznanym kodem przy użyciu nowych narzędzi architektonicznych), przez zrozumienie działania systemu (przy użyciu nowości edytora oraz Intellitrace), aż po poprawę błędów (Intellitrace i wybrane nowości debuggera), zapoznamy się z najciekawszymi elementami Visual Studio 2010 i dowiemy się jak wykorzystywać je w praktyce.

Więcej szczegółów i rejestracja dostepne są na STRONIE KONFERENCJI

Leave a Comment

Content Protected Using Blog Protector By: PcDrome.
Skip to toolbar