16. spotkanie PLSSUG Wrocław

Gdyby ktoś jeszcze nie zauwazył w natłoku wiadomosci na portalach społecznoścowych, mikroblogach i w innych miejscach to uprzejmie donoszę ze dziś o godzinie 17:30 rozpocznie się pierwsze w tym roku a szesnaste już spotkanie Polskiej Grupy Uzytkowników SQL Server we Wrocławiu. Tym spotkaniem rozpoczne nową jakośc spotkań wrocławskiego zespołu, mając nadzieję na przychylne spojrzenie, akceptację i pomoc w dalszym prowadzeniu grupy. Cóż na początek?

Omówimy sobie plany grupy na 2010 rok, uruchomimy biblioteczkę, a także rozpoczniemy nowy charakter spotkań, czyli spotkania poświęcone tematowi przewodniemu. W miesiącu styczniu, dzięki twardym nocnym negocjacjom na spotkanie udało się zaprosić Macieja  Pileckiego (renominowanego do nagrody MVP for SQL na rok 2010).

KILKA SŁÓW O NASZYM GOŚCIU:
Maciej Pilecki – Consultant, Project Botticelli Ltd.

Maciej Pilecki od kilku lat posiada tytuł SQL Server Most Valuable Professional (MVP), oraz Microsoft Certified Trener. jest także konsultantem w firmy Project Botticelli. Posiada kilkunastoletnie międzynarodowe doświadczenie w rozwoju oprogramowania, specjalizuje się w aplikacjach i bazach danych Microsoft SQL Server. W przeszłości pracował również jako administrator sieci i konsultant ds. bezpieczeństwa. Specjalizuje się w bazach danych i tworzeniu aplikacji, wysokiej dostępności, bezpieczeństwa i administracji. Jeździ po całym świecie, dostarczając usług konsultacji oraz występuje na wielu międzynarodowych konferencjach, omawiając wiele aspektów SQL Server oraz tworzenia aplikacji.

AGENDA:
Pierwsza sesja:
Tobiasz przedstawi sesję wprowadzającą: PLSSUG Wrocław January KeyNote
ABSTRAKT: W tej sesji będziemy chcieli omówić plany na Nowy 2010 Rok, opowiedzieć o wydarzeniach, które będą miały miejsce i które już się odbyły, a także oficjalnie uruchomić biblioteczke naszego oddziału. Będzie też czas na krótkie zapoznanie się.

Druga sesja:
Maciej przedstawi nam temat: Microsoft SQL Server Execution Plans, from Compilation to Caching to Reuse
ABSTRAKT: Execution plan reuse is one of the most important aspects of building well-performing and scalable SQL Server solutions. But it’s also the one that is often overlooked during the design phase and becomes very difficult to troubleshoot later. In this session we discuss in detail the following aspects of SQL Server execution plans: compilation, re-compilation, parameterisation, caching, reuse, and aging. You will leave this session with full understanding of how to improve your server’s performance by increasing execution plan reuse (and how to avoid reuse in case this is necessary).

Trzecia sesja: 
Na zakończenie odbędzie się swoiste SQL JAM SESSION. Niepowtarzalna okazja aby zadać wiele pytań, uzyskać wiele odpowiedzi, a przede wszystkim poprawić jakość swoich zapytań.
ABSTRAKT: uczestnicy mają okazję przygotować przykłady zapytań, które sprawiają im kłopoty (wraz z danymi o bazie) a następnie przedstawić problem naszemu gościowi. Ten zas rozłoży owe zapytanie na części pierwsze i po kolei objaśniając co można by poprawić, sprawi by zapytanie było prostsze, bardziej wydajne i przyjemniejsze.

###

Ponieważ jest to pierwsze w tym roku spotkanie, zaraz po 21 zapraszamy na dyskusję otwartę w jednym z wrocławskich lokali, gdzie przy piwie/winie chłodzonym/grzanym (niepotrzebne skreślić) bedziemy mogli obgadać wszystko co nam przyjdzie do głowy.

###

LOGISTYKA:
CO:
16. spotkanie PLSSUG Wrocław  
GDZIE: Altkom Akademia SA, Pl. Bema 2, Wejście C, piętro 3  
KIEDY: 28 stycznia 2010 
O KTÓREJ: 17:30 – 21:00 (część oficjalna) | 21:00 – xx:xx (część nieoficjalna)  
REJESTRACJA: Portal MS-GROUPS.PL

Leave a Comment

Content Protected Using Blog Protector By: PcDrome.
Skip to toolbar