JAK TO ZROBIĆ? Baza AdventureWorks pilnie potrzebna.

Zainstalowałem sobie na potrzeby między innymi (Virtual) Study Group 70-432 SQL Server 2008 Enterprise. Niestety Enterprise ma dużo fajnych rzeczy w sobie, ficzerów, dodatków, usprawnień itp, itd. Nie ma jednak bazy AdventureWorks. A na tej najbardziej lubię się bawić. Co zatem pozostaje: odwiedzenie witryny CodePlex i pobranie pliku, który zawiera tę baze (jak się okazuje całkiem rozbudowaną). Do dyspozycji mamy:

SQL2008.AdventureWorks_All_Databases.x86.msi oraz SQL2008.AdventureWorks_All_Databases.x64.msi 

Po pobraniu aplikacji (w moim przypadku x64.msi) możemy aplikacje zainstalować na serwerze, na którym pracuje nasz SQL. Podczas instalacji SQL (dużo, dużo wcześniej) wybrałem wszystkie możłiwe opcje podczas instalacji.

Pominę znane kroki (uruchomienia, zaakceptowwanie instalacji, zaakceptowanie umowy), zatrzymując się na tych, które mogą zaskoczyć:

   

Wybór wszystkich opcji poza skrótem na pulpit (domyślne ustawienia) jest naturalnym wyborem. A potem wybieramy instancję bazy, gdzie chcemy zainstalować AdventureWorks.
Ciekawostką jest fakt, że instalator przepuści nas dalej dopiero gdy wybierzemy instancję OLAP (OLAP był zainstalowany wcześniej).

  

 Ostrzeżenie powyżej wystapiło, ponieważ przy instalacji SQL Server 2008 nie została uruchomiona opcja FILESTREAM, a jak widać “AdventureWorks 2008 OLTP” tej usługi wymaga.
Po uruchomieniu tej opcji – opis jak to zrobić jest TU – (nie trzeba wyłączać instalatora) instalator bez zbednych krzyków przepuści nas dalej.

Efekt końcowy mówi sam za siebie. I gotowe.

{EDIT} Wszystko pracuje na Windows 7 Ultimante x64 EN.

Leave a Comment

Content Protected Using Blog Protector By: PcDrome.
Skip to toolbar