• Blip ^majkrosoft

    Wystąpił błąd: [404] Not Found
  • Twitter @majkrosoft


23 April 2012

Jedno z moich pierwszych kont mailowych, jak pewnie większości z Was było konto na Gmail’u. Człowiek wtedy nie wiedział o istnieniu takiego czegoś jak Hotmail. Prawie 10 lat temu, Microsoft to było “zło”. Nawet nie przypuszczałem, że w moim dorosłym życiu stworzę blog około Microsoft’owy i będę korzystał z większości dobrodziejstw jakie daje Ballmer i spółka.

Dlatego zakładając konto Windows Live nie myślałem nawet o tworzeniu dodatkowego maila tylko i wyłącznie na jego potrzeby. Postanowiłem skorzystać z możliwości i stworzyć konto z moim Google ID. Wtedy nie wydawało mi się to niczym dziwnym. Po prostu nie chce mieć tysięcy kont na każdym portalu i w dodatku trzeba spamiętać do każdego hasło.

Gdy przyszła okazja do udziału w fajnym projekcie Microsoft’u jakim jest Szkoła Nowych Technologii (to taki cykl szkoleń dla uczniów szkół średnich obejmujący tematykę Usług Live, Kineck SDK, Windows Phone 7, HTML5 i Umbraco CMS), trochę głupio wyglądało, że podczas logowania w czasie moich wykładów używałem Google ID, jako Windows Live ID, ale cóż trzeba płacić za błędy młodości ; D

Postanowiłem więc założyć sobie alias do konta Live, który zaczynał się od mojego imienia i nazwiska oddzielonego kropką w domenie hotmail.com. Używam go, jak zwykłego konta mailowego. Był tylko jeden mały problem – jak zsynchronizować ten alias z WP7. Szukałem, zastanawiałem się dość długo, aż w końcu całkiem przypadkiem natrafiłem na rozwiązanie “problemów”. Mianowicie wystarczyło wejść w Ustawienia->poczta+konta->Windows Live i poszukać takiego chceck box’a.

Gotowe w głównym menu pojawia się kafelek prowadzący do naszej poczty : )

Ps. Nadal szukamy osób chętnych do publikowania wpisów na naszym blogu. Chętnych prosimy o wiadomość e-mail na adres: kontakt@majkrosoft.com.pl. W załączniku wrzućcie doc’a w którym będzie Wasz tekst odnośnie technologii Microsoft’u (minimum 1000 znaków).

Metorio