• Blip ^majkrosoft

    Wystąpił błąd: [404] Not Found
  • Twitter @majkrosoft


14 March 2012

Gościnny wpis Juliusza Janeckiego i jego subiektywna ocena potrzebnych aplikacji.

Tym wpisem zaczynamy również serię wpisów o ciekawych aplikacjach, jakie można spotkać na telefony z Windows Phone’m :)

Od jakiegoś czasu jestem właścicielem Nokii Lumi 800. Jest to jeden z modeli, które pracują na platformie Windows Phone. Każdy z czasem gromadzi w swoim telefonie aplikacje, bez których nie wyobraża sobie korzystania z niego. Jako, że jestem jedynie uczniem to zaprezentuję jedynie darmowe obowiązkowe pozycje w menu mojego, ale też wielu innych telefonów. Na początku typowe „must have”, a następnie trochę mniej niezbędne. Tytuły zostały ułożone alfabetycznie.

Adobe Reader – dla każdego użytkownika systemów Microsoftu oczywisty program, który trzeba mieć. Krótko mówiąc – przeglądarka plików PDF.

Allegro – jeśli lubicie przeglądać stronę Allegro.pl, to dzięki tej aplikacji będzie to o wiele wygodniejsze. Program pozwala na szukanie produktów po kodach kreskowych, w odpowiednich kategoriach, za pomocą klasycznej wyszukiwarki. Mamy również dostęp do obserwowanych produktów i naszego konta w serwisie.

AppFlow App Discovery – program pozwalający trochę lepiej przeglądać marketplace z uwzględnieniem najczęściej pobieranych i najlepiej ocenianych aplikacji.

ConnectivityShortcuts – malutka aplikacja, która pozwala na wyciągnięcie kafelków prowadzących bezpośrednio do ustawień wifi, bluetooth, sieci komórkowych, trybu samolotowego.

Cool Tools – zbiór potrzebnych narzędzi, które czasem się przydają: stoper, minutnik, latarka, linijka, akcelerometr, sprawdzanie głośnika, konwerter, kalkulator napiwków, losowanie liczb. Proste, ale przydatne.

Evernote – jedna z lepszych aplikacji do robienia notatek.

Facebook – choć telefon z WP jest bardzo fajnie przystosowany do portali społecznościowych to nadal brakuje kilku rzeczy. Aplikacja świetnie to uzupełnia.

Handyscan – malutka idealna aplikacja do robienia zdjęć różnego typu dokumentów. Radzi sobie z tym o wiele lepiej niż zwykłe robienie zdjęć za pomocą aparatu.

Latarka 7 – mimo wspomnienia o latarce w ‘Cool Tools’, tą aplikację trzeba mieć. Poprzednia ustawia jasność na maksimum i biały kolor na ekranie. Ta włącza diodę, którą cześć telefonów ma obok aparatu.

Palringo – od kilku tygodni w końcu jest na WP. Uniwersalny komunikator łączący najpopularniejsze sieci – facebook, gg, google chat i wiele innych.

SkyDrive – pozwala na zarządzanie plikami trzymanymi w chmurze oferowanej przez Microsoft.

Skype – pozycja chyba niewymagająca tłumaczenia.

Translator Pro Free – najlepszy tłumacz jakiego znalazłem

Transportoid Beta – program oferujący dostęp do rozkładów jazdy wszystkich większych miast w kraju. Bardzo przydatne, gdy potrzebujemy rozkładu jazdy komunikacji miejskiej.

Twitter – krótko i na temat, pozwala na publikowanie statusów i czytanie tego co publikują inni.

WeatherDuck – sprawdziłem chyba wszystkie możliwe programy do pogody i ten najbardziej przypadł mi do gustu, bardzo ładnie wyświetla aktualną pogodę na kafelku i posiada przejrzysty interfejs.

Youtube Pro – najlepsza dostępna aplikacja do przeglądania YT, pozwala na oglądanie i pobieranie filmików, które normalnie są niedostępne dla urządzeń mobilnych.

Teraz takie mniej niezbędne, ale ważne.

Foursquare – kolejna sieć społecznościowa, dla ludzi, którzy uwielbiają mówić innym gdzie są.

Ipla – mobilna wersja ipli na komputer. Odtwarzacz różnych programów udostępnianych przez Polsat.

Phonealytics Free – bardzo przydatne dla każdego korzystającego z Google Analytics. Pozwala na bardzo wygodne śledzenie statystyk swoich stron, blogów, portali.

RunKeeper – najlepsza z dostępnych na urządzenia mobilne aplikacji do zapisywania spacerów, biegów, wycieczek rowerowych i innych aktywności sportowych. Rejestruje lokalizacje i kilka innych parametrów na podstawie, których następnie oblicza średnią prędkość, nanosi przebytą trasę na mapę. Największą zaletą programu jest synchronizacja ze stroną internetową, która pozwala na dokładną analizę zapisu.

SoundHound – dzięki niej szybko znajdziemy piosenkę, którą nucimy przez cały dzień pod nosem lub zapamiętaliśmy kawałek tekstu.

Tablice matematyczne – tak jak już sama nazwa mówi, program choć nie jest jakoś świetnie zrobiony to zawiera najprzydatniejsze wzory dla każdego ucznia i studenta.

Metorio