• Blip ^majkrosoft

  Wystąpił błąd: [404] Not Found
 • Twitter @majkrosoft


20 February 2012


SkyDrive, konkurencja dla Dropboxa i jemu podobnych przechodzi do ofensywy. Do tej pory każdy użytkownik miał do dyspozycji 25GB pojemności na swoim wirtualnym dysku. Pewnie znajdą się tacy, którzy z chęcią powiększyliby sobie swój wirtualny dysk. Spójrzmy prawdzie w oczy – czym jest 25GB w czasach gdy niejednokrotnie 500GB na naszych komputerach to za mało. Można powiedzieć, że w tych 25GB można umieścić najważniejsze rzeczy, do których chcielibyśmy mieć dostęp z każdego miejsca.

 

Osoby, które zetknęły się z Dropbox’em powiedzą: nie wystarcza Ci 25GB na SkyDrive? Załóż konto na Dropbox’ie, za 9,99$ miesięcznie możesz mieć 50GB, a za 19.99$ masz 100GB. Jednak powiem szczerze, że to spory wydatek. Dlatego Microsoft podobno zamierza wprowadzić płatne rozszerzenie naszych wirtualnych dysków o 20GB, 50GB lub 100GB. Jednak jest pewna różnica odnośnie Dropbox’a. Płatności mają być liczone w skali rocznej, a kwoty wiele się nie różnią od wyżej wymienionych na Dropbox’ie. Pewnie ciekawi Was ile dokładnie trzeba było by zapłacić za konkretne rozszerzenie. Za 20GB zapłacimy 10$/rok, 50GB – 25$/rok, a za 100GB tylko 50$/rok. Więc jak widzicie w porównaniu do Dropbox’a to śmieszne pieniądze.
Niestety w żaden sposób ta informacja nie została potwierdzona. Jedynie Brazylijski serwis Gemind w jakiś sposób wszedł w posiadanie tych dwóch screenów. Zaprezentowane zrzuty ekranu sugerują również, że na ukończeniu jest również aplikacja kliencka SkyDrive pod Windows’a i Mac OS’a.Gdyby tego było Wam mało mam jeszcze dla Was kilka ciekawostek. Mianowicie tym razem serwis LiveSide spekuluje o planach Microsoft’u na wykorzystanie domeny sdrv.me do skracania linków na portale społecznościowe takie jak Twitter czy Facebook. Ponieważ w tym momencie wklejając link np. na Facebook’a otrzymujemy przerażająco długi link, który na dodatek pojawia się na naszej tablicy… Druga sprawa jaką poruszają na LiveSide to kwestia wielkośći plików jakie możemy wrzucać na SkyDrive. W tym momencie jest to tylko 100MB, lecz podobno ma zostać zwiększona do 300MB. Tym bardziej, że jeden z największych rywali SkyDrive’a czyli Dropbox za niedługo ma zamiar zwiększyć maksymalną wielkość pliku właśnie do 300MB.

Wszystkie wymienione wyżej rozszerzenia SkyDrive’a spodziewane są dopiero po premierze Windows 8 Consumer Preview, która zaplanowana jest na 29 lutego. Możliwe jest również, że więcej szczegółów na ten temat poznamy właśnie podczas konferencji w Barcelonie. Nie pozostaje nam nic innego jak tylko czekać.

Metorio
 1. Marek
  20/02/2012, 21:53

  “Do tej pory każdy użytkownik miał do dyspozycji 25GB pojemności na swoim wirtualnym dysku, nie wliczając do tego dokumentów i zdjęć.” Hmmm ciekawe zatem co na moim skydrive zajmuje miejsce skoro dokumenty i zdjęcia do tych 25GB sie nie wlicza??

 2. Kamil
  20/02/2012, 22:56

  Drobne niedoinformowanie: nie liczenie do pojemności zdjęć i dokumentów, ma być dopiero wprowadzone, nie jestem nawet pewien, czy zostało to oficjalnie potwierdzone, na pewno były plotki o tym (na takiej samej zasadzie jak ma to miejsce obecnie z informacjami o płatnym rozszerzaniu pojemności czy obsłudze ODT).