• Blip ^majkrosoft

  Wystąpił błąd: [404] Not Found
 • Twitter @majkrosoft


17 February 2012


Pamiętacie jak wyglądało pierwsze logo Windows’a? Nie? Można powiedzieć, że kolorystyką Microsoft wraca do prapoczątków istnienia okienek. Ponieważ jak widać na obrazku powyżej pierwsze logo Windows’a było właśnie w kolorze niebieskim. W kolejnych wersjach było ono prawie zawsze zmieniane (choćby w małym stopniu).

Kilka dni temu pojawiła się plotka o nowym logo Windows 8. Nie bardzo wierzyliśmy z OSKAr’em w to, że akurat ta plotka sie potwierdzi. Przeglądałem jak codzień blogi około Microsoft’owe i natknąłem się na informacje potwierdzającą, że logo które widzicie powyżej jest od teraz oficjalnym logo Windows 8. Jak Wam się podoba? Liczę na interakcję z Waszej strony ; )

OSKAr:Według mnie jest katastrofalne, ale widząc sporo pozytywnych opinii może się przykonam. Jestem również ciekaw czy już od Consumer Preview będzie zaimplementowane czy jeszcze nie teraz. OSobiście podobało mi się logo z Developer Preview.

Metorio
 1. Łukasz Wójcik
  20/02/2012, 11:05

  Jak już gdzieś wspominałem, dla mnie jest paskudne i przypomina kafelki w łazience. Jednak biorąc pod uwagę, że będę to logo oglądał przy każdym uruchomieniu systemu na komputerze i pewnie także w urządzeniach mobilnych, ważniejsze będą wzbudzane przez nie skojarzenia, a nie wartość estetyczna.

  Jeśli Win8 będzie udanym systemem, to po pewnym czasie przestanę te kafelki dostrzegać.

 2. Metorio
  20/02/2012, 20:04

  Dokładnie. Myślę, że najważniejsze będzie to jak system będzie działał, a nie czy ma ładne logo. Nikt raczej kupując OS’a nie sugeruje się jego logiem ; )