• Blip ^majkrosoft

  Wystąpił błąd: [404] Not Found
 • Twitter @majkrosoft


30 December 2011


W nadchodzącym roku Microsoft zapowiedział dwie aktualizacje swojego mobilnego systemu Windows Phone 7. Według zapowiedzi pierwsza (Tango) nastąpi w drugim kwartale 2012. Natomiast druga (Apollo) w czwartym. Jednak ten wpis nie będzie o tym jakie są plotki na temat tych aktualizacji. Poniżej dowiecie się jak gigant z Redmond zamierza chronić dane znajdujące się na naszym WP7.

Taki tekst pojawił się na jednej ze stron MS’u z ofertami pracy:

“Come join the Windows Phone Backup, Migrate, and Restore team. Our goal is to ensure that no matter if someone loses their phone, drops their phone in a lake, buys a new windows phone, or just has their toddler wipe their phone by entering the wrong PIN over and over, a user can quickly and seamlessly get their phone back to a good state. The features we are producing will be new for the next version of Windows Phone and will help ensure Microsoft stays ahead of the competition when it comes to disaster recovery. Come be a part of defining this area.”

Kto by nie chciał dołączyć do zespołu, który może zrobić tak wiele dobrego : D

Jeżeli przebrnęliście przez to ogłoszenie to wiecie, że Microsoft chce jak najlepiej zabezpieczyć nasze dane znajdujące się na WP7. Tak żebyśmy mogli je w każdej chwili i na dowolnym urządzeniu oczywiście z WP7 je odtworzyć. Szczerze mówiąc dla mnie jako użytkownika tegoż telefonu to bardzo dobra wiadomość. Ponieważ chciałbym mieć pewność, że przy utracie telefonu czy kupnie nowego będę miał dostęp do tego co miałem na poprzednim. Czy to nie wygoda : )

Niestety nie wiadomo gdzie będzie ten backup robiony. Jednak podejrzewam, że Microsoft zdecyduje się na robienie kopi w chmurze, a dostęp do niej będziemy mieli zapewne przez SkyDrive’a.

Metorio
 1. Kicekpicek
  30/12/2011, 09:30

  Jedna rzecz mnie zastanawia – jeśli to rzeczywiście będzie tak, jak piszesz – kopia danych w chmurce – to ile będzie trzeba przeznaczyć na pakiety danych? W tym momencie na maile/strony/czasem jakiś filmik – wystarcza mi około 500MB/m-c. Gdyby moje treści z telefonu miały być synchronizowane “z chmurą”, oznaczałoby to około 6GB “na start” plus późniejsze dodawanie muzyki, filmików, dokumentów czy aplikacji (a te też sporo zajmować mogą -> Nokia Drive ;) ). Zdjęcia ze SkyDrive tak czy tak są synchronizowane, więc to nic nowego.

  Chyba, że będzie można zrobić “backup only under WiFi or PC-connected” czy coś ;)

 2. Kamil
  30/12/2011, 15:58

  Czyli zbliżenie WP7 i Windows 8, bo przy tym drugim również ma być podobno ma być synchronizacja danych z chmurą i możliwość odtworzenia na dowolnym komputerze z tym systemem swojego konta.

  @Kicekpicek: a czy jest potrzeba zapisywania w chmurze (lub innym miejscu tworzenia kopii) całych aplikacji? Nie wystarczy ich lista + ewentualnie plik z ustawieniami (choć to wymagałoby chyba zmian w samych aplikacjach), zaś w momencie przywrócenia aplikacje byłyby po prostu pobierane z Marketplace?

 3. Metorio
  05/01/2012, 23:36

  @Kicekpicek: Raczej wydaje mi się, że będzie to działo się tylko jeżeli połączysz telefon kablem do komputera. Zune w tym momencie od razu spr. czy są dostępne aktualizacje i po tym mógłby również robić backup. Jeżeli chodzi o aplikacje to po co Ci robić ich backup jak na swoim koncie Windows Live masz dostęp do wszystkich jakie zainstalowałeś do tej pory w telefonie ; P

  @Kamil: Masz całkowitą racje. Podjerzewam, że na podobnej zasadzie jak zapowiadana możliwość odtworzenia danych na dowolnym komputrze z Win8 będzie działać w WP7 : )