• Blip ^majkrosoft

  Wystąpił błąd: [404] Not Found
 • Twitter @majkrosoft


23 April 2012


Jeszcze cieplutki news! W końcu po wielu miesiącach, tygodniach oczekiwań dosłownie godzinkę temu została opublikowana strona, skąd można pobrać aplikację Skydrive’a synchronizującą katalogi oraz nasze pliki!

Lista funkcji:

 • Uzyskiwanie dostępu do zdjęć, dokumentów i innych ważnych plików w usłudze SkyDrive bezpośrednio z poziomu Eksploratora Windows
 • Szybkie dodawanie nowych plików do usługi SkyDrive przez przeciąganie ich do folderu SkyDrive
 • Łatwe organizowanie plików i folderów w usłudze SkyDrive, tak jak w zwykłym folderze
 • Możliwość połączenia się z komputerem, jeśli zapomniano umieścić danego pliku w folderze SkyDrive

Pobierać, bo warto. W końcu na to wszyscy czekali!

[UPDATE!]

– zgodnie z informacjami, które zostały publicznie podane do wiadomości, ograniczenie jednego pliku wysyłanego przez aplikację wynosi 2 GB.

– kolejną ciekawą informacją jest możliwość rozszerzenia swojej przestrzeni o kolejne gigabajty! Powiem szczerze, że za śmieszne 34 zł na rok można mieć dodatkowe 20 GB.

– nowi użytkownicy otrzymują 7 GB pamięci, którą mogą bezpłatnie rozszerzyć do 25 GB!

OSKAr
23 April 2012

Jedno z moich pierwszych kont mailowych, jak pewnie większości z Was było konto na Gmail’u. Człowiek wtedy nie wiedział o istnieniu takiego czegoś jak Hotmail. Prawie 10 lat temu, Microsoft to było “zło”. Nawet nie przypuszczałem, że w moim dorosłym życiu stworzę blog około Microsoft’owy i będę korzystał z większości dobrodziejstw jakie daje Ballmer i spółka.

Dlatego zakładając konto Windows Live nie myślałem nawet o tworzeniu dodatkowego maila tylko i wyłącznie na jego potrzeby. Postanowiłem skorzystać z możliwości i stworzyć konto z moim Google ID. Wtedy nie wydawało mi się to niczym dziwnym. Po prostu nie chce mieć tysięcy kont na każdym portalu i w dodatku trzeba spamiętać do każdego hasło.

Gdy przyszła okazja do udziału w fajnym projekcie Microsoft’u jakim jest Szkoła Nowych Technologii (to taki cykl szkoleń dla uczniów szkół średnich obejmujący tematykę Usług Live, Kineck SDK, Windows Phone 7, HTML5 i Umbraco CMS), trochę głupio wyglądało, że podczas logowania w czasie moich wykładów używałem Google ID, jako Windows Live ID, ale cóż trzeba płacić za błędy młodości ; D

Postanowiłem więc założyć sobie alias do konta Live, który zaczynał się od mojego imienia i nazwiska oddzielonego kropką w domenie hotmail.com. Używam go, jak zwykłego konta mailowego. Był tylko jeden mały problem – jak zsynchronizować ten alias z WP7. Szukałem, zastanawiałem się dość długo, aż w końcu całkiem przypadkiem natrafiłem na rozwiązanie “problemów”. Mianowicie wystarczyło wejść w Ustawienia->poczta+konta->Windows Live i poszukać takiego chceck box’a.

Gotowe w głównym menu pojawia się kafelek prowadzący do naszej poczty : )

Ps. Nadal szukamy osób chętnych do publikowania wpisów na naszym blogu. Chętnych prosimy o wiadomość e-mail na adres: kontakt@majkrosoft.com.pl. W załączniku wrzućcie doc’a w którym będzie Wasz tekst odnośnie technologii Microsoft’u (minimum 1000 znaków).

Metorio
11 April 2012


Dzisiaj o godzinie 9 ruszyła rejestracja drużyn, które uczestniczą w finałach krajowych Imagine Cup w konkurencji Sofware Design. W tym roku podobnie jak w poprzednim będzie relacja na Twitter’ze i Facebook’u. Jednak z tą różnicą, że z OSKAr’em będziemy pisać na oficjalnych profilach Twittera i Facebooka. Zdjęcia będą pojawiać się nie tylko na powyższych streamach, ale również na Flickrze.

Zapraszamy serdecznie do obserwowania, lajkowania i komentowania postów.

Metorio
21 March 2012


Cały czas mówi się, że nadchodząca aktualizacja – zwana wcześniej Tango i Refresh – ma ograniczyć możliwości telefonów, aby wprowadzić słabsze urządzenia z Windows Phone na rynek. Jest to poniekąd prawda, ale trzeba pamiętać też o „nowościach”. Niestety nie ma ich zbyt wiele.
« czytaj dalej

Juliusz
16 March 2012

Kolejny gościnny wpis Juliusza Janeckiego

Miało być Tango, później miał być Refresh, a teraz okazuje się, że będzie tylko zwykła aktualizacja. W związku z tym system nadal będzie nosił nazwę Windows Phone 7.5. Microsoft poinformował, że zamiast nowej wersji oprogramowania, będzie jedynie aktualizacja oprogramowania, która pomoże wprowadzić słabsze i tańsze słuchawki z Windows Phone na rynek. Pozwoli to na dotarcie do mniej zamożnych osób, które zechcą kupić telefon z systemem operacyjnym z Redomnd. Na początek na rynku będą dostępne Nokia Lumia 610 i ZTE Orbit. Jednak trzeba mieć nadzieję, że za jakiś czas przybędzie więcej różnych ciekawych modeli, które mimo słabszego osprzętu będą pracowały równie szybko, jak pozostałe.
« czytaj dalej

OSKAr
14 March 2012

W związku z zapowiedziami Microsoft’u dotyczącymi telefonu z tak zwanej dolnej półki, zastanawialiśmy się w Redakcji, jak gigant z Redmond zamierza ułatwić deweloperom testowanie, czy ich aplikacja będzie działać na telefonach z 256MB RAM’u. Szczegóły poniżej.

Cytat zamieszczony prosto ze strony AppHub. Tutaj link do pobrania SDK.

Download the CTP release of the upcoming Windows Phone SDK 7.1.1 Update, and preview the upcoming patch release for the WPSDK 7.1.

This Community Technology Preview (CTP) release provides developers with a preview of the upcoming WPSDK Update, which will enables developers to develop and test for the recently announced Windows Phone 7.5 256 MB devices. The 7.1.1 Update provides the following. Please note, the CTP is based on a very early build of the Windows Phone 7.5 Refresh.

Updated 512 MB OS Emulator Image: An updated build Windows Phone OS 7.1

New 256 MB OS Emulator Image: A new Windows Phone OS 7.1 emulator image that emulates 256 MB devices

Ability to debug or run your WP apps in either the 256 MB or 512 MB emulator

Intellisense support for adding the new 512 MB requirement to the Windows Phone App Manifest file
WPSDK Support for English and Simplified Chinese

In the next month, we will be providing an updated/final version of the WPSDK 7.1.1 Update, which will contain the final Windows Phone 7.5 Refresh emulator images to emulate both the 512 MB and 256 MB devices. Also in the final release will be support for Malay and Indonesian within the emulator OS images.

Metorio
14 March 2012

Gościnny wpis Juliusza Janeckiego i jego subiektywna ocena potrzebnych aplikacji.

Tym wpisem zaczynamy również serię wpisów o ciekawych aplikacjach, jakie można spotkać na telefony z Windows Phone’m :)

Od jakiegoś czasu jestem właścicielem Nokii Lumi 800. Jest to jeden z modeli, które pracują na platformie Windows Phone. Każdy z czasem gromadzi w swoim telefonie aplikacje, bez których nie wyobraża sobie korzystania z niego. Jako, że jestem jedynie uczniem to zaprezentuję jedynie darmowe obowiązkowe pozycje w menu mojego, ale też wielu innych telefonów. Na początku typowe „must have”, a następnie trochę mniej niezbędne. Tytuły zostały ułożone alfabetycznie.

Adobe Reader – dla każdego użytkownika systemów Microsoftu oczywisty program, który trzeba mieć. Krótko mówiąc – przeglądarka plików PDF.
« czytaj dalej

Metorio
10 March 2012


Jesteś pasjonatem nowych technologii? Interesuje Cię w jakim kierunku podąża Microsoft? W takim razie właśnie Ciebie szukamy.

Za niewiele ponad miesiąc Majkrosoft.it będzie świętował okrągły roczek. Chcemy się nadal rozwijać w tym kierunku, dlatego szukamy nowych osób, chętnych zostać Redaktorem Majkrosoft.it.

 

Czego wymagamy?

 • przede wszystkim obiektywizmu
 • sumienności
 • znajomości zasad poprawnej polszczyzny
 • podstawowej znajomości języka angielskiego

Co oferujemy?

 • możliwość testowania urządzeń prosto od producentów
 • pracy w fajnym i zgranym zespole
 • zdobycie doświadczenia oraz nawiązanie kontaktu z osobami w branży
 • mail w domenie majkrosoft.com.pl

Jeżeli chcielibyście się sprawdzić zapraszamy do kontaktu z Nami. Poprzez mail kontaktowy kontakt@majkrosoft.com.pl. Mail powinien zawierać Wasz krótki opis, czym się interesujecie, co robicie w życiu itp. Poza tym każda wiadomość musi posiadać załącznik w którym będzie przykładowy tekst na jakiś temat związany z Microsoft’em. Może to być recenzja jakiegoś sprzętu, który posiadacie od tej firmy. Może to też być artykuł poświęcony dowolnej technologii MS’u. Forma artykułu jest dowolna, jedyny warunek to, że tekst powinien mieć co najmniej 1000 znaków.

Metorio
9 March 2012

Czy Bing może przewidywać jakich wyników wyszukiwania aktualnie najbardziej potrzebujemy? Microsoft Research Cambridge, a dokładniej Grupa Socio-Digital Systems badała jak ludzie korzystają z Internetu i jak można zaimplementować w Bingu “silnik decyzyjny” skonstruowany tak, aby przewidywał co zamierzamy wyszukiwać lub co może nas najbardziej interesować. Projekt ten prezentowany jest w tym tygodniu na TechFest organizowanym przez Microsoft Research.

« czytaj dalej

Metorio
6 March 2012

W tej części odpowiem na pytania, które sporo osób mi zadawało zarówno na Facebooku, jak i prywatnie. Część się powtarzała, części nie mogłem wykonać, ale zapraszam do przeczytania czegoś więcej poniżej :)

Ciekawi mnie jakosc odgrywanego dzwieku na sluchawkach. – Lukasz Urynowicz

Nie jestem audiofilem, więc dla wielu osób nie będzie to zadowalająca odpowiedź, ale mogę powiedzieć że jakość jest bardzo dobra. Dźwięk jest niezłej jakości, nie ma jakiś trzasków, jak w niektrych telefonach czy innych dziwnych dźwięków. Jednak tak, jak pisałem zdanie wyżej, nie słucham muzyki nagminnie przez co może wiele rzeczy mi nie przeszkadzać, a Wam akurat tak.
« czytaj dalej

OSKAr