Articles Comments

Kicekpicek's online place » Imagine Cup » Finalista ImagineCup IT Challenge :D

Finalista ImagineCup IT Challenge :D

Miło jest mi obwieścić informacje, jakie otrzymałem dziś rano. Oficjalnie i formalnie zostałem uhonorowany tytułem Finalisty IT Challenge 2010 i możliwością współzawodniczenia w finale wśród 5 innych osób. Wiadomość na forum IT Challenge:
image

http://imaginecup.com/forums/t/13190.aspx

No i zrzut z kawałka Leaderboard-a:

image

Podobnie jak w zeszłym roku, na punktację jeszcze trzeba poczekać, opublikowali tylko kto się dostał :)
Mam nadzieję uda mi się osiągnąć coś więcej niż tylko dotarcie do Finału (chociaż i to jest przecież kapitalna sprawa).

http://imaginecup.com/Competition/Leaderboard.aspx?CompetitionId=41

 

No i coś, co pewnie znajdzie się na stronie PRz a wszystkim może przybliżyć kategorię IT Challenge:

Podobnie jak w latach ubiegłych, także i w 2010 roku, Microsoft zorganizował największy na świecie konkurs technologiczny pod nazwą ImagineCup. Konkurs, początkowo nastawiony na programowanie i projektowanie oprogramowania, co roku zyskuje nowe kategorie. Jedną z nich jest kategoria IT Challenge. Kategoria ta skupia się na sztuce i procesie tworzenia, wdrażania i nadzorowania systemów IT, które są wydajne, funkcjonalne, stabilne i bezpieczne

Członkowie Koła Naukowego Elektroniki i Technologii Informacyjnych licznie wzięli udział w pierwszej rundzie kategorii IT Challenge. Runda ta polegała na rozwiązaniu co najmniej jednego quizu ze znajomości technologii serwerowych Microsoft i osiągnąć ponad połowę punktów. Czy było to takie proste? Na ponad 25 tysięcy osób zarejestrowanych do udziału w tej kategorii, do rundy drugiej zakwalifikowało się 891 osób.

Grupa tych niemal 900 osób reprezentowała 84 różne kraje. Uczestników z Polski podchodzących do quizu w rundzie 1 było 125, z czego do rundy 2 dostało się 77 osób. W tym 12 osób z naszego Koła.

W drugiej rundzie uczestnicy dostali za zadanie przedstawić swoje rozwiązanie technologicznego studium przypadku. Opis, do którego należało zaproponować infrastrukturę IT, wymagał środowiska bezpiecznego, niezawodnego ale równocześnie ograniczonego, jeśli chodzi o ilość użytego sprzętu. Swoje propozycje rozwiązań wysłało na świecie tylko 81 osób, z czego 8 osób należących do Koła Naukowego Elektroniki i Technologii Informacyjnych przy rzeszowskiej Politechnice.

Trzecia runda ImagineCup IT Challenge to finał w tej kategorii. Do finału awansowało 6 osób z całego świata. Znaleźli się tam reprezentanci Boliwii, Chin, Egiptu, Francji, Singapuru i Polski. Reprezentantem Polski jest student studiów magisterskich kierunku „elektronika i telekomunikacja” Wydziału Elektrotechniki i Informatyki Politechniki Rzeszowskiej, inż. Dominik Trojnar.

Written by

Filed under: Imagine Cup

Leave a Reply

*

WordPress SEO fine-tune by Meta SEO Pack from Poradnik Webmastera
Skip to toolbar