Articles Comments

Kicekpicek's online place » Uncategorized » Samsung PC Studio w Windows 7. Działa!

Samsung PC Studio w Windows 7. Działa!

Problem napotkałem już po instalacji win7, chociaż nic nie wskazywało że będzie. Na forach wiele pytań, żadnej odpowiedzi. Nawet na forach Samsunga. Ale można dociec, jak rozwiązać.

Udało się, w końcu mój telefon podpięty w trybie PC Studio zaczął działać. Od zmiany systemu z Vista na 7 cały czas urządzenie nie było rozpoznawane. Poradziłem sobie “na około” – w VMWare zainstalowany XP, tam PC Studio i USB przekierowane do maszyny wirtualnej. Ale to bez sensu – żeby synchronizować dane z maszyną wirtualną i później przerzucać na hosta.

image

A Samsung, mimo, że 7-mka wyszła już chwilę temu, nie udostępnił sterowników. Ani pobrane ze strony PC Studio 3 ani PC Studio 7 nie chciały działać. Nie mogły się połączyć z telefonem.

image

Urządzenie, mimo zainstalowanych sterowników, nie było rozpoznawane. Tylko nazwa się zgadzała. Windows Update milczał na temat takiego urządzenia.

Próby reinstalacji, usuwania urządzenia (nawet z wpisów w rejestrze) nie dawały efektów. W końcu stwierdziłem, że dłużej tak być nie może. Skopiowałem sterowniki odpowiedzialne za urządzenie z %systemroot%system32drivers, ale nie mogłem ich zainstalować – rozszerzenie “.sys” a mi trzeba “.inf”. Skopiowałem też folder zainstalowanego PC Studio z Program Files. Znalazły się odpowiednie pliki. W oknie właściwości dałem aktualizację sterownika i wskazanie go ręcznie.

image

Wybrałem katalog na moim pendrive, gdzie znajdowały się pliki:

image

Nazwy mi znane, bo z tych sterowników ma korzystać. I nawet nie dostałem komunikatu o ich niezgodności, niepodpisaniu czy czymkolwiek innym. Nie wiem, czemu system nie potrafił ich sam zainstalować. Niestety, każdą własność musiałem osobno instalować – OBEX, Modem itd…

image

image

image 

Co z tego że Phone Parent się zainstalował, resztę też trzeba ręcznie…

image

image

Teraz Device Manager w końcu dobrze wszystko widzi:
image

No i przy podpinaniu telefonu w końcu widzę to co powinienem zamiast komunikatu o nierozpoznanym urządzeniu:

image 

Wiem, że trochę dziwnie wyglądają screeny pomieszane Windows 7 z Aero po angielsku i bez Aero po polsku – ale ten drugi z wirtuala, żeby powtórzyć proces i screeny porobić.

Written by

Filed under: Uncategorized

Leave a Reply

*

WordPress SEO fine-tune by Meta SEO Pack from Poradnik Webmastera
Skip to toolbar